Contact us: UK +38 066 522 55 11 PL +48 66 522 55 11

What's new:  Obywatele Ukrainy - zakwaterowanie

     

 

 

Uchodźcy z Ukrainy - zakwaterowanie i pomoc

 

 

 

Szanowni Państwo,

W jaki sposób obywatele Ukrainy mogą otrzymać zakwaterowanie?

- jeżeli uciekasz przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie, zostaniesz wpuszczony do Polski,
- jeżeli nie masz zapewnionego pobytu w Polsce, udaj się do najbliższego punktu recepcyjnego (lista punktów dostępna jest TUTAJ) i wypełnij formularz,
- w punkcie recepcyjnym otrzymasz więcej informacji na temat pobytu w Polsce, zostaniesz skierowany do tymczasowego miejsca zakwaterowania w Polsce, jak również otrzymasz ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek.

Jeżeli przekraczając granicę Polski z jakichś powodów ominąłeś punkt recepcyjny, po przybyciu do Wrocławia zadzwoń na infolinię +48 47 721 75 75 lub zgłoś się do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (Pl. Powstańców Warszawy 1, [email protected], tel. +48 71 368 25 11), które czynne jest całodobowo.

Zbiórka darów - potrzebny transport!

W poniedziałek rozpoczyna się zbiórka "Dary dla Ukrainy" organizowana przez wrocławskie szkoły. Zbierane będą śpiwory, koce, środki higieny osobistej takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki i apteczki.
Potrzebna jest również długoterminowa żywność - makaron, ryż, kasza, konserwy itp. 

Zgromadzone dary ciężarówkami będą przewożone na Ukrainę. W tym miejscu zwracamy się do osób, które są w posiadaniu ciężarówek i zechciałyby ich użyczyć do transportu - prosimy o zgłoszenia pod adresem: [email protected].

Inicjatywy miejskie oraz społeczne


- Zebrane inicjatywy miejskie oraz społeczne możecie Państwo znaleźć TUTAJ. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco o nowe programy.

- Każdy, kto chciałby przekazać pomoc materialną bądź zaangażować się w pomoc wolontaryjną, zna język ukraiński, rosyjski, jest prawnikiem czy przedsiębiorcą, który mógłby zatrudnić osoby zza wschodniej granicy – zachęcamy do kontaktu: [email protected].

- Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej przyjmuje natomiast zgłoszenia przedsiębiorców, którzy są otwarci na przyjęcie do pracy przyjezdnych z Ukrainy. Zapraszamy kontaktu pod [email protected] lub do indywidualnego kontaktu z Zespołem ds. Wsparcia Pracowników Zagranicznych w ARAW:

§  [email protected]

§  [email protected]


- Informacje o wrocławskich inicjatywach można znaleźć również w języku ukraińskim TUTAJ.

Dziękujemy firmom za tak liczny odzew oraz deklarowaną już teraz chęć wsparcia, która z pewnością będzie dobrze spożytkowana.

Zespół ARAW

 

 

     

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Nie chcesz otrzymywać naszego newslettera? Wypisz się

 

 

 

 

 

 

 

Wiadomość wysłana przez: AGENCJA ROZWOJU AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ SPÓŁKA AKCYJNA, Plac Solny 14, 50-062, Wrocław, Polska, PL8971710346

 

 

Created date : 2022-02-26
Added by: naszbus

We use cookies on our websites to help us offer you the best online experience. By continuing to use our website, you are agreeing to our use of cookies. Alternatively, you can manage them in your browser settings.