Contact us: UK +38 066 522 55 11 PL +48 66 522 55 11

What's new:  UKRAIŃSCY STUDENCI WYBIERAJĄ POLSKĘ

UKRAIŃSCY STUDENCI WYBIERAJĄ EDUKACJĘ W POLSCE

 

Według raportu Polskiego Instytutu Spraw Publicznych w ciągu ostatnich trzech lat ukraińscy studenci w Polsce potroili się. Co przyciąga studentów z Ukrainy na polskie uniwersytety?

 

Ze względu na podobieństwo mentalne, studentom z Ukrainy jest po prostu łatwiej przystosować się w Polsce niż w innym kraju. A ze względu na podobieństwo języków można łatwo zrozumieć każdego w tym kraju, nawet nie znając dobrze języka polskiego.

Polskie uczelnie są aktywnie zaangażowane w różne programy wymiany, takie jak Socrates i Erasmus, mają powiązania z innymi uniwersytetami europejskimi - daje to studentom możliwość studiowania w celu wymiany, odbycia praktyki i staży, a także ukończenia dwóch europejskich uniwersytetów jednocześnie. Większość polskich uniwersytetów ma możliwość studiowania w anglojęzycznym programie, który pozwala im nie tylko opanować swój zawód, ale także znaleźć zatrudnienie w prestiżowej międzynarodowej firmie w przyszłości.

Ogromną zaletą nauki w Polsce dla Ukraińców jest możliwość poruszania się po całej Unii Europejskiej. Taka wolność daje możliwość zobaczenia świata i zebrania wielu ciekawych doświadczeń.

 

Naszbus.com przygotował dla studentów w wieku poniżej 26 lat 10% zniżki na zakup biletu.

Created date : 2020-02-22
Added by: volo

We use cookies on our websites to help us offer you the best online experience. By continuing to use our website, you are agreeing to our use of cookies. Alternatively, you can manage them in your browser settings.