Contact us: UK +38 066 522 55 11 PL +48 66 522 55 11

What's new:  Podróż autobusem bezpiecznie

Pandemia Covid-19  bardzo zmieniła codzienne życie  ludzi, jak i zachowania podczas podróży.
Pasażerowie zastanawiają się: jak bezpieczne są podróże autobusem w porównaniu do innych środków transportu?
 
Nasze nowoczesne autobusy turystyczne marki Mercedes-Benz i Setra są wyposażone w najnowsze technologie klimatyzacji, które odpowiadają nowoczesnemu poziomowi rozwoju. Szybka i regularna wymiana powietrza jest gwarantowana w większości warunków pracy, a tym samym zapobiega ryzyku zanieczyszczenia aerozolami.
 
Skuteczność i bezpieczeństwo systemów wymiany powietrza i filtracji przeciwdrobnoustrojowej w autobusach Mercedes-Benz i Setra potwierdza raport z badań Instytutu Hermanna Ritschela Uniwersytetu Technicznego w Berlinie.

Autobusy Mercedes-Benz i Setra mają w pełni automatyczny system klimatyzacji, który stale zmienia powietrze. Dzięki wydmuchiwanemu powietrzu przepływającemu przez przestrzeń na nogi powstaje miękki pionowy przepływ powietrza, który zapobiega jego zawirowaniu. W temperaturach zewnętrznych najczęściej w zakresie od 8 do 26 ° C system klimatyzacji pracuje w trybie maksymalnego świeżego powietrza (od 80 do 100%), co oznacza ciągłą i szybką wymianę powietrza co jedną do dwóch minut.
"Podróż autobusem turystycznym z aktywną wymianą powietrza jest bezpieczniejsza niż inne codzienne sytuacje, pod warunkiem przestrzegania zasad (odległość, higiena, noszenie maski). Dlatego dla grup turystycznych ryzyko jest bardzo niewielkie, nawet jeśli jeden z turystów zostanie zarażony " - dr Martin Kriegel, profesor, dyrektor Instytutu.
 
Wyniki badania sugerują, że wymiana powietrza w autobusie turystycznym jest 7 razy szybsza niż w pociągu i 4,5 razy szybsza niż w samolocie

Created date : 2021-05-25
Added by: Natalia Redaktor

We use cookies on our websites to help us offer you the best online experience. By continuing to use our website, you are agreeing to our use of cookies. Alternatively, you can manage them in your browser settings.